Licensed to Prince George's Sports & Learning Cmplx - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/26/2019 12:45 PM
          PVA Complex Masters & Open indoor Championship - 1/19/2019           
                         PG Sports and Learning Center                         
                                    Results                                    
 
W19-29 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 # 2008 Hankerson, Jordan W25 DC Internati            7.77       8.10   3 
 
W30 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2074 Anderson, Daniell W33 Unattached                         8.57   3 
  2 # 2068 romain, sheldorn  W34 Glenarden TC                      10.29   3 
 
W35 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2048 Mock, jill        W38 Unattached              8.01       8.73   3 
  2 # 2028 Brown, Erica      W39 Unattached              8.49       9.16   3 
 
W40 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2052 Muhammad, Zakiyya W41 Unattached              8.68       8.93   3 
 
W50 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2067 Zelaya, Pamela    W53 Unattached                         9.13   2 
 
W55 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2062 Triolo, sandy     W56 Unattached              8.80       8.96   2 
  2 # 2056 Rath, Terri       W55 Unattached              9.30       9.27   2 
  3 # 2021 Matthews, Marguer W56 Potomac Vall                      10.08   2 
 
W60 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2033 Good, Keg         W61 Unattached             10.50      10.59  
 
W65 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2037 Hncock, Elizabeth W66 Unattached                        15.84  
 
W70 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2038 Ingles, Laura     W72 Unattached                        31.35  
 
W80 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2071 Green, Rose       W80 Potomac Vall                      10.90  
 
M19-29 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2010 Williams, Marcell M25 DC Internati            7.48       7.90   3 
 
M40 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2031 Davis, Derwin     M40 Unattached              7.40       7.51   3 
 
M45 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2061 Trach, Andrei     M45 Unattached                         8.71   3 
 
M50 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2035 Hanes, Norris     M51 Unattached                         7.76   2 
  2 # 2013 jackson, lionel   M53 lionel jacks            7.89       7.94   2 
  3 # 2027 Bradecamp, Michae M54 Unattached              7.94       8.18   2 
  3 # 2057 Staples, Glenn    M50 Unattached              7.90       8.28   2 
  4 # 2051 muhammad, curtis  M53 Unattached              8.00       8.50   2 
  4 # 2060 Tolbert, Eddie    M54 Unattached                         8.51   2 
 
M55 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2072 Quarrie, Clifton  M58 Its                                7.98   1 
  2 # 2054 owens, keith      M55 Unattached              7.99       8.02   2 
 
M60 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 # 2044 Markley, Anthony  M64 Unattached                         8.76  
 
M65 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2073 Jones, Tom        M65 Maryland Natinal                   8.18  
  3 # 2043 Lynch, Herb       M67 Unattached              8.60       8.92  
 
M70 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2029 Capozzoli, Peter  M70 Unattached              9.00      11.50  
 
M75 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2066 Williams, Albert  M78 Unattached              8.95      10.05  
 
M80 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2040 Jones, Ronald     M82 Unattached                        12.94  
 
W30 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2007 Fletcher, Tiera   W31 DC Internati           26.61      28.32   3 
  2 # 2074 Anderson, Daniell W33 Unattached                        30.95   3 
  3 # 2068 romain, sheldorn  W34 Glenarden TC                      33.64   3 
 
W35 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2028 Brown, Erica      W39 Unattached             33.72      32.04   3 
 
W40 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2052 Muhammad, Zakiyya W41 Unattached             30.81      30.68   3 
 
W50 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2067 Zelaya, Pamela    W53 Unattached                        31.48   2 
 
W55 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2062 Triolo, sandy     W56 Unattached             31.00      30.84   2 
  2 # 2056 Rath, Terri       W55 Unattached             32.00      31.44   2 
  3 # 2021 Matthews, Marguer W56 Potomac Vall                      35.06   2 
 
W60 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2033 Good, Keg         W61 Unattached             37.00      37.40  
 
W70 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2038 Ingles, Laura     W72 Unattached                      2:41.06  
 
M19-29 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2010 Williams, Marcell M25 DC Internati           25.61      27.49   4 
 
M40 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2031 Davis, Derwin     M40 Unattached             25.76      25.46   4 
 
M45 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2061 Trach, Andrei     M45 Unattached                        29.56   4 
 
M50 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2035 Hanes, Norris     M51 Unattached                        26.22   3 
  2 # 2027 Bradecamp, Michae M54 Unattached             25.12      26.63   2  26.625
  3 # 2013 jackson, lionel   M53 lionel jacks           25.98      26.91   3 
  4 # 2057 Staples, Glenn    M50 Unattached             26.10      26.93   3 
 
M60 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2032 Friend, Byron     M60 Unattached             27.00      29.48   1 
  2 # 2044 Markley, Anthony  M64 Unattached                        29.88   1 
  3 # 2063 vanderhoof, gary  M62 Unattached             29.00      29.91   1 
  4 # 2076 Williams, Ricky   M64 Unattached                        37.49   2 
 
M65 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2073 Jones, Tom        M65 Maryland Natinal                  26.63   2  26.627
  2 # 2043 Lynch, Herb       M67 Unattached             29.50      29.99   1 
 
M75 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2049 morgan, curtis    M76 Unattached             37.00      37.99  
 
W30 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2007 Fletcher, Tiera   W31 DC Internati         1:01.00    1:06.47  
 
W55 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2056 Rath, Terri       W55 Unattached           1:13.00    1:11.29  
  2 # 2062 Triolo, sandy     W56 Unattached           1:13.00    1:12.84  
 
M19-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2009 Stafford, Justin  M24 DC Internati           53.98      56.61  
 
M50 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2013 jackson, lionel   M53 lionel jacks         1:06.05    1:09.19  
 
M60 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2063 vanderhoof, gary  M62 Unattached              1.05    1:07.02  
  2 # 2032 Friend, Byron     M60 Unattached           1:03.00    1:07.72  
 
W50 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2036 Harvey, Alisa     W53 Unattached                      2:39.16  
 
W60 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2022 Mayhugh, Mary Low W62 Potomac Vall         3:29.00    3:18.60  
 
M19-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2034 Gorski, Daniel    M22 Unattached           2:08.00    2:14.70  
 
M35 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2064 Walchinsky, Mark  M39 Unattached           2:15.00    2:18.75  
 
W50 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- # 2036 Harvey, Alisa     W53 Unattached           5:26.00        DNF  
 
W60 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2022 Mayhugh, Mary Low W62 Potomac Vall         6:50.00    7:12.93  
 
M19-29 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2034 Gorski, Daniel    M22 Unattached           4:45.00    4:49.93  
 
M35 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2064 Walchinsky, Mark  M39 Unattached           4:55.00    4:57.87  
 
M45 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 # 2019 Chasse, Craig     M49 Potomac Vall         5:40.00    5:56.88  
 
M50 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2002 Bandettini, Peter M53 Athletics Ea         5:10.00    5:07.70  
 
M55 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2055 Poulos, Ted       M57 Unattached           5:53.70    6:11.04  
  2 # 2039 Johnston, Chris   M55 Unattached           6:23.00    6:31.89  
 
W60 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2022 Mayhugh, Mary Low W62 Potomac Vall        14:01.00   13:28.56  
 
M19-29 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2034 Gorski, Daniel    M22 Unattached           9:20.00    9:25.73  
 
M35 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2064 Walchinsky, Mark  M39 Unattached          10:30.00   11:58.98  
 
M45 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2019 Chasse, Craig     M49 Potomac Vall        10:59.00   11:19.09  
 
M55 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2055 Poulos, Ted       M57 Unattached          11:34.90   13:08.29  
 
W40 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2030 Colby, Stephanie  W41 Unattached             10.10      10.45  
 
W50 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2012 Gibson, Dr. Koura W54 Its                     9.90      11.23  
  2 # 2011 Evans, Wanda      W54 Its                               13.69  
 
M50 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2016 Barr, James       M51 Potomac Vall           10.00      10.63  
 
M60 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2044 Markley, Anthony  M64 Unattached                        11.83  
  1 # 2069 Barrineau, James  M63 Potomac Vall                      12.46  
 
M65 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 # 2020 Mathis, W. Keith  M66 Potomac Vall           12.45      14.51  
 
M105+ 4x800 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Athletics East Track Club  'A'                   10:30.00   10:21.09  
     1) #2003 Becker, Bruce 56          2) #2004 Johnston, Chris 56       
     3) #2006 Sullivan, David 56        4) #2005 Neff, Mark 59            
 
W50 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2011 Evans, Wanda      W54 Its                    1.12m      1.05m  
 
M40 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2046 McGinley, Patrick M40 Unattached             1.52m      1.32m  
 
M65 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2020 Mathis, W. Keith  M66 Potomac Vall           1.32m      1.32m  
 
M75 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2049 morgan, curtis    M76 Unattached             1.32m      1.32m  
 
W40 Pole Vault
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2030 Colby, Stephanie  W41 Unattached             2.90m      3.20m  
 
W30 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2074 Anderson, Daniell W33 Unattached                        4.29m  
 
W40 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2030 Colby, Stephanie  W41 Unattached                        3.89m  
 
W50 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2018 Battle, Tracey    W51 Potomac Vall                      3.88m  
  1 # 2011 Evans, Wanda      W54 Its                               2.67m  
 
M50 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2047 Mckenzie, John    M53 Unattached                        3.99m  
 
M60 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2044 Markley, Anthony  M64 Unattached             4.30m      4.12m  
  1 # 2017 Battle, Marcus    M60 Potomac Vall                      3.95m  
  2 # 2069 Barrineau, James  M63 Potomac Vall                      3.79m  
 
M65 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 # 2020 Mathis, W. Keith  M66 Potomac Vall           3.81m      3.48m  
 
W50 Triple Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2018 Battle, Tracey    W51 Potomac Vall                      9.08m  
  1 # 2012 Gibson, Dr. Koura W54 Its                    8.53m      8.45m  
 
M40 Triple Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2046 McGinley, Patrick M40 Unattached            10.78m     10.56m  
 
M60 Triple Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2017 Battle, Marcus    M60 Potomac Vall                      9.33m  
  1 # 2044 Markley, Anthony  M64 Unattached                        7.95m  
 
M65 Triple Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  2 # 2020 Mathis, W. Keith  M66 Potomac Vall                      7.53m  
 
W40 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2014 Ingles, Penelope  W42 Potomac Vall           7.80m      7.58m  
 
W55 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2065 Wilkins, Mary     W57 Unattached             9.45m      8.49m  
  2 # 2070 Chase, Freda      W56 Potomac Vall                      6.28m  
 
W65 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2037 Hncock, Elizabeth W66 Unattached                        0.65m  
 
M40 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2046 McGinley, Patrick M40 Unattached            10.13m      8.74m  
 
M50 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2016 Barr, James       M51 Potomac Vall          13.41m     12.78m  
  2 # 2051 muhammad, curtis  M53 Unattached                       10.09m  
 
M60 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2069 Barrineau, James  M63 Potomac Vall                     10.17m  
 
M65 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2020 Mathis, W. Keith  M66 Potomac Vall                      7.74m  
 
M70 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2075 Pearce, James     M73 Potomac Vall                      8.78m  
 
M75 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2049 morgan, curtis    M76 Unattached             8.53m      8.70m  
  1 # 2045 McCabe, Lee       M79 Unattached                        7.83m  
 
W40 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2014 Ingles, Penelope  W42 Potomac Vall          11.91m      9.87m  
 
W50 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2067 Zelaya, Pamela    W53 Unattached                        9.03m  
 
W55 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2065 Wilkins, Mary     W57 Unattached            10.67m      9.32m  
  2 # 2070 Chase, Freda      W56 Potomac Vall                      5.72m  
 
M55 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2053 Noyes, Terry      M57 Unattached            15.00m     16.29m  
 
M70 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2050 Moss, Ken         M71 Unattached            18.00m     19.00m  
  2 # 2075 Pearce, James     M73 Potomac Vall                     12.12m  
 
W40 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2014 Ingles, Penelope  W42 Potomac Vall                      5.88m  
 
W50 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2067 Zelaya, Pamela    W53 Unattached                        6.11m  
 
W55 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2065 Wilkins, Mary     W57 Unattached                        6.89m  
 
M55 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2053 Noyes, Terry      M57 Unattached                        7.40m  
 
M70 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2050 Moss, Ken         M71 Unattached                       10.33m  
  2 # 2075 Pearce, James     M73 Potomac Vall                      5.78m  
 
W60 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2033 Good, Keg         W61 Unattached          22:40.00   22:14.63  
 
W65 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2037 Hncock, Elizabeth W66 Unattached                     25:26.32  
 
M45 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2019 Chasse, Craig     M49 Potomac Vall        18:00.00   17:37.68  
 
M60 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2024 Chelius, Tim      M62 Shore Ac You        19:30.00   18:52.24  
 
M65 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2025 Augustine, Tom    M69 Unattached                     22:29.51  
 
M70 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 # 2023 Morrison, John    M70 Potomac Vall                   24:18.56