Licensed to Potomac Valley Track Club   HY-TEK's Meet Manager 9/1/2022 10:38 PM
                     2022 PV Games - 9/3/2022 to 9/4/2022                      
                              Alexandria City HS                               
                               Performance List                                
 
Event 7  Mixed 100 Meter Dash
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    514 Fitzgerald, Ronnie           M25 Chesterfield, VA      10.64 
  2    491 Barnett, Taaj                M28 Pittsburgh, PA        11.09 
  3    429 McGuire, CJ                  M26 DC, DC                11.20 
  4    408 Carroll, Tyke                M24 Pony Express          11.50 
  5    560 Salazar, Nick                M19 Annandale, VA         11.50 
  6    482 Adeleke, Anthony             M41 Ypsilanti, MI         11.60 
  7    515 Foddrell, Jaidyn             M17 Nokesville, VA        11.68 
  8    555 Padgett, Jay                 M15 Washington, MD        11.79 
  9    413 Tookes, Edward               M32 Richmond, VA          11.80 
 10    471 Padilla, Antoinette          W40 Jamaica, NY           12.00 
 11    486 Ashbrook, Quinn              M17 Nokesville, VA        12.34 
 12    411 Mitchell, Gerald             M59 Durham, NC            12.75 
 13    499 Chew, Ryan                   M35 Silver Spring, M      12.80 
 14    559 Rudolph, Wren                M31 Arlington, VA         12.80 
 15    506 Dieterle, Wyatt              M15 Washington, DC        12.80 
 16    522 Gold, Jeff                   M60 Odenton, MD           12.92 
 17    552 Muhammad, Curtis             M57 Columbia, MD          13.40 
 18    412 Spruill, Willie              M64 henrico, VA           13.81 
 19    450 Edson, Dorothy               W17 Arlington, VA         13.90 
 20    476 Scott, London                W13 Silver Spring, M      14.00 
 21    477 Scott, Paris                 W11 Silver Spring, M      14.00 
 22    457 Hui, G                       W27 -, VA                 14.00 
 23    406 Brooks, John                 M67 Chester, VA           14.09 
 24    496 Bryant, Joshua               M10 Washington, DC        14.46 
 25    569 Terrell, Irvin               M58 College Park, MD      14.56 
 26    565 Smith, Duncan                M63 Unionville, PA        14.95 
 27    427 Koontz, Bob                  M78 Waldorf, MD           15.09 
 28    503 Davis, Dwayne                M44 Accokeek, Md, MD      15.15 
 29    466 McFarland, Casi              W48 Kensington, VA        15.45 
 30    478 Simpson, Arielle             WW9 Bowie, MD             15.50 
 31    468 McGinley, Amelia             W10 Vienna, VA, VA        16.65 
 32    463 Lee, Victoria                WW7 Alexandria, VA        17.76 
 33    563 Simpson, Logan               MM7 Bowie, MD             17.80 
 34    420 White, Mary                  W75 Arlington, VA         18.00 
 35    481 Adeleke, Adrian              MM6 Washington, DC,       21.00 
 36    542 Lee, William                 MM4 Alexandria, VA        25.13 
 37    534 Kline, Barry                 M82 Washington, PA        25.30 
 38    571 Tolin, Zac                   M61 Rockville, VA            NT 
 39    509 Dunn, Jason                  MM7 Ashburn, VA              NT 
 40    442 Bacak, Madelyn               WW6 Fairfax, VA              NT 
 41    526 Hickey, Ray                  M14 Washington DC, V         NT 
 42    525 Hernandez, Rylan             MM7 Arnold, MD               NT 
 43    493 Brown, Julius                MM6 Woodbridge, VA           NT 
 44    489 Bacak, Alex                  MM9 Fairfax, VA              NT 
 45    512 Edminster, Scott             M20 Arlington, VA            NT 
 46    535 Knudson, Adam                M47 Falls Church, VA         NT 
 47    536 Knudson, Jonas               M16 Falls Church, VA         NT 
 48    449 Dunn, Holly                  WW4 Ashburn, VA              NT 
 49    540 Lawson, James                MM6 Maryville, TN            NT 
 50    547 Mason, Josiah                MM8 Waldorf, MD              NT 
 51    570 Todd, Blair                  M44 Yorktown, VA             NT 
 52    403 Roberts, Anna                W30 Richmond, VA             NT 
 53    467 McGinley, Alice              WW8 Vienna, VA               NT 
 54    558 Rhoad, William               M81 Philadelphia, PA         NT 
 55    452 Frazier, Karen               W62 Washington, DC           NT 
 56    417 Green, Rose                  W84 Upper Marlboro,          NT 
 57    484 Allen, Galen                 M63 Harrisburg, VA           NT 
 58    425 Campbell, Scott              M71 Springfield, VA          NT 
 59    455 Hernandez, Alexa             WW9 Arnold, MD               NT 
 60    516 Freeman, Manju               M39 Upper Marlboro,          NT 
 61    460 Kelly, Nicole                W41 Greensboro, NC           NT 
 62    456 Hickey, Ella                 W10 Washington, DC,          NT 
 
Event 10  Mixed 200 Meter Dash
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    514 Fitzgerald, Ronnie           M25 Chesterfield, VA      21.68 
  2    429 McGuire, CJ                  M26 DC, DC                22.50 
  3    523 Goolsby, Lozie               M25 Alexandria, VA        22.87 
  4    405 Brass, Dainen                M24 Richmond, VA          23.40 
  5    491 Barnett, Taaj                M28 Pittsburgh, PA        23.49 
  6    515 Foddrell, Jaidyn             M17 Nokesville, VA        23.58 
  7    482 Adeleke, Anthony             M41 Ypsilanti, MI         23.60 
  8    555 Padgett, Jay                 M15 Washington, MD        23.80 
  9    516 Freeman, Manju               M39 Upper Marlboro,       23.84 
 10    408 Carroll, Tyke                M24 Pony Express          24.00 
 11    471 Padilla, Antoinette          W40 Jamaica, NY           24.66 
 12    472 Pan, Maureen                 W59 Fairfax, VA           25.23 
 13    434 Peace, Johnnie               M15 Silver Spring, M      25.71 
 14    559 Rudolph, Wren                M31 Arlington, VA         25.72 
 15    506 Dieterle, Wyatt              M15 Washington, DC        26.00 
 16    411 Mitchell, Gerald             M59 Durham, NC            26.10 
 17    499 Chew, Ryan                   M35 Silver Spring, M      27.00 
 18    424 Bowen, Robert                M70 Martinsburg, WV       27.60 
 19    406 Brooks, John                 M67 Chester, VA           28.00 
 20    518 Friend, Byron                M64 Laurel, DE            28.35 
 21    450 Edson, Dorothy               W17 Arlington, VA         28.43 
 22    412 Spruill, Willie              M64 henrico, VA           28.50 
 23    565 Smith, Duncan                M63 Unionville, PA        29.66 
 24    496 Bryant, Joshua               M10 Washington, DC        29.97 
 25    503 Davis, Dwayne                M44 Accokeek, Md, MD      32.15 
 26    478 Simpson, Arielle             WW9 Bowie, MD             32.50 
 27    427 Koontz, Bob                  M78 Waldorf, MD           33.00 
 28    468 McGinley, Amelia             W10 Vienna, VA, VA        35.23 
 29    420 White, Mary                  W75 Arlington, VA         39.51 
 30    558 Rhoad, William               M81 Philadelphia, PA      40.34 
 31    463 Lee, Victoria                WW7 Alexandria, VA        40.65 
 32    542 Lee, William                 MM4 Alexandria, VA        58.59 
 33    464 M, Kiara                     W17 Alexandria, VA           NT 
 34    540 Lawson, James                MM6 Maryville, TN            NT 
 35    547 Mason, Josiah                MM8 Waldorf, MD              NT 
 36    455 Hernandez, Alexa             WW9 Arnold, MD               NT 
 37    493 Brown, Julius                MM6 Woodbridge, VA           NT 
 38    509 Dunn, Jason                  MM7 Ashburn, VA              NT 
 39    452 Frazier, Karen               W62 Washington, DC           NT 
 40    481 Adeleke, Adrian              MM6 Washington, DC,          NT 
 41    403 Roberts, Anna                W30 Richmond, VA             NT 
 42    449 Dunn, Holly                  WW4 Ashburn, VA              NT 
 43    570 Todd, Blair                  M44 Yorktown, VA             NT 
 44    552 Muhammad, Curtis             M57 Columbia, MD             NT 
 45    580 Winter, Otto                 M33 Pasadena, MD             NT 
 46    489 Bacak, Alex                  MM9 Fairfax, VA              NT 
 47    460 Kelly, Nicole                W41 Greensboro, NC           NT 
 
Event 9  Mixed 400 Meter Dash
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    523 Goolsby, Lozie               M25 Alexandria, VA        50.31 
  2    562 Shaia, Alex                  M18 Oradell, NJ           50.81 
  3    405 Brass, Dainen                M24 Richmond, VA          51.30 
  4    515 Foddrell, Jaidyn             M17 Nokesville, VA        54.91 
  5    560 Salazar, Nick                M19 Annandale, VA         55.00 
  6    580 Winter, Otto                 M33 Pasadena, MD          57.20 
  7    566 Smith, Leland                M50 Fredericksburg,       57.73 
  8    499 Chew, Ryan                   M35 Silver Spring, M      59.00 
  9    491 Barnett, Taaj                M28 Pittsburgh, PA      1:05.00 
 10    476 Scott, London                W13 Silver Spring, M    1:06.25 
 11    477 Scott, Paris                 W11 Silver Spring, M    1:06.50 
 12    565 Smith, Duncan                M63 Unionville, PA      1:06.61 
 13    518 Friend, Byron                M64 Laurel, DE          1:08.00 
 14    479 Strong, Vivien               W13 Colorado Springs    1:12.40 
 15    473 Phillips, Hannah             W70 Alexandria, VA      1:28.00 
 16    463 Lee, Victoria                WW7 Alexandria, VA      1:40.00 
 17    542 Lee, William                 MM4 Alexandria, VA      2:04.00 
 18    508 Draim, Robert                M68 Alexandria, VA      2:10.00 
 19    415 Blank, Betty                 W69 Falls Church, VA         NT 
 20    417 Green, Rose                  W84 Upper Marlboro,          NT 
 21    442 Bacak, Madelyn               WW6 Fairfax, VA              NT 
 22    509 Dunn, Jason                  MM7 Ashburn, VA              NT 
 23    475 Pierce, Erika                W51 Charlottesville,         NT 
 24    412 Spruill, Willie              M64 henrico, VA              NT 
 25    450 Edson, Dorothy               W17 Arlington, VA            NT 
 
Event 11  Mixed 800 Meter Run
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    553 Nakahara, Will                 M Exton, PA           1:57.00 
  2    579 Wilson, Eli                  M17 Alexandria, VA      2:08.00 
  3    513 Edmonds III, Roosevelt       M34 Harrisonburg, VA    2:12.75 
  4    490 Bandettini, Peter            M56 Washington DC, M    2:14.00 
  5    560 Salazar, Nick                M19 Annandale, VA       2:15.00 
  6    564 Simpson, Raffaele            M38 Princess Anne, M    2:24.00 
  7    573 Van Tassel, Josh             M57 Gerrardstown, WV    2:28.00 
  8    510 Dunn, Paul                   M40 Ashburn, VA         2:30.00 
  9    426 Hower, Rick                  M71 Reston, VA          2:40.00 
 10    439 Vanderhoof, Gary             M66 Washington, DC      2:40.00 
 11    565 Smith, Duncan                M63 Unionville, PA      2:40.03 
 12    502 Conover, David               M71 Great Falls, VA     3:15.00 
 13    418 Mayhugh, Mary Lowe           W66 Washington, DC,     3:30.00 
 14    563 Simpson, Logan               MM7 Bowie, MD           3:33.00 
 15    489 Bacak, Alex                  MM9 Fairfax, VA              NT 
 16    488 Austin, Ulysses              M18 Laurel, VA               NT 
 17    474 Pierce, Elaina               WW4 Charlottesville,         NT 
 18    442 Bacak, Madelyn               WW6 Fairfax, VA              NT 
 
Event 8  Mixed 1 Mile Run
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    528 Holman, Luke                 M38 McLean, VA          4:48.75 
  2    490 Bandettini, Peter            M56 Washington DC, M    5:03.00 
  3    510 Dunn, Paul                   M40 Ashburn, VA         6:00.00 
  4    430 McLaughlin, Terry            M61 Spotslyvania, VA    6:10.00 
  5    436 Poulos, Ted                  M60 McLean, VA          6:24.00 
  6    437 Ryan, Paul                   M71 Arlington, VA       6:29.00 
  7    511 Eddy, Dan                    M71 Alexandria, VA      6:40.00 
  8    418 Mayhugh, Mary Lowe           W66 Washington, DC,     7:15.30 
  9    508 Draim, Robert                M68 Alexandria, VA     10:27.00 
 10    480 Whitestone, Yuko             W50 Fairfax, VA              NT 
 11    415 Blank, Betty                 W69 Falls Church, VA         NT 
 12    495 Bruch, Peter                 M11 Alexandria, VA           NT 
 13    489 Bacak, Alex                  MM9 Fairfax, VA              NT 
 14    556 Peterson, Jeffrey            M66 Fredericksburg,          NT 
 15    440 Wigglesworth, Henry          M64 Washington, DC           NT 
 16    502 Conover, David               M71 Great Falls, VA          NT 
 
Event 3  Mixed 3000 Meter Run
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    524 Guevara, Peter               M28 Falls Church, VA   10:43.00 
  2    510 Dunn, Paul                   M40 Ashburn, VA        11:30.00 
  3    430 McLaughlin, Terry            M61 Spotslyvania, VA   12:22.00 
  4    437 Ryan, Paul                   M71 Arlington, VA      12:58.18 
  5    436 Poulos, Ted                  M60 McLean, VA         13:30.00 
  6    418 Mayhugh, Mary Lowe           W66 Washington, DC,    15:00.00 
  7    415 Blank, Betty                 W69 Falls Church, VA         NT 
  8    574 Viola, Richard               M61 Arlington, VA            NT 
 
Event 2  Mixed 5000 Meter Run
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    436 Poulos, Ted                  M60 McLean, VA         21:07.00 
  2    480 Whitestone, Yuko             W50 Fairfax, VA        21:35.00 
  3    440 Wigglesworth, Henry          M64 Washington, DC           NT 
  4    438 Scarborough, James           M64 McLean, VA               NT 
 
Event 1  Mixed 10000 Meter Run
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    447 Daniels, Natalie             W30 Fredericksburg,    36:56.00 
  2    436 Poulos, Ted                  M60 McLean, VA         43:45.00 
  3    443 Bruch, Whitney               W14 Alexandria, VA           NT 
 
Event 4  Mixed 80 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    466 McFarland, Casi              W48 Kensington, VA        16.63 
  2    451 Ewing-Johnson, Tiombe        W47 Hillside, New Je      17.98 
  3    441 Young, Jeff                  M73 McLean, VA               NT 
  4    558 Rhoad, William               M81 Philadelphia, PA         NT 
 
Event 5  Mixed 100 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    545 Malone, Roger                M55 Carmel, IN            21.50 
  2    479 Strong, Vivien               W13 Colorado Springs      22.00 
 
Event 26  Mixed 200 Long Hurdles
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    558 Rhoad, William               M81 Philadelphia, PA         NT 
 
Event 25  Mixed 300 Long Hurdles
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    475 Pierce, Erika                W51 Charlottesville,         NT 
  2    581 Zukas, Robert                M78 Saxonburg, PA            NT 
 
Event 27  Mixed 400 Long Hurdles
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    555 Padgett, Jay                 M15 Washington, MD      1:11.00 
  2    545 Malone, Roger                M55 Carmel, IN          1:14.00 
  3    527 Hickey, Tim                  M49 Richmond, VA             NT 
 
Event 35  Mixed 2000 Meter Steeplechase
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    436 Poulos, Ted                  M60 McLean, VA          9:51.00 
  2    418 Mayhugh, Mary Lowe           W66 Washington, DC,    12:00.00 
  3    498 Chelios, Tim                 M66 Unattached               NT 
  4    416 Graf, Tami                   W86 Lusby, MD                NT 
  5    473 Phillips, Hannah             W70 Alexandria, VA           NT 
  6    419 Recto, Liza                  W66 Lexington Pk MD,         NT 
 
Event 36  Men 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    497 Chasse, Craig                M53 Reston, VA               NT 
 
Event 23  Mixed High Jump
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    529 Iglesias, Matthew            M17 Leesburg, VA          1.87m 
  2    444 Carrigan, Alysa              W16 Leesburg, VA          1.67m 
  3    549 McBarnette, Bruce            M62 Sterling, VA          1.60m 
  4    550 McGinley, Patrick            M44 Vienna, VA            1.52m 
  5    423 Barrineau, James             M67 Athens, GA            1.47m 
  6    578 Willis, Gibson               M69 Alexandria, VA        1.42m 
  7    433 Nakazawa, Roger              M65 Great Falls, VA       1.32m 
  8    533 Klehm, Dick                  M78 Fredericksburg,       1.22m 
  9    538 Kopp, Steven                 M69 Harrisonburg, VA      1.22m 
 10    457 Hui, G                       W27 -, VA                 1.21m 
 11    534 Kline, Barry                 M82 Washington, PA        1.18m 
 12    474 Pierce, Elaina               WW4 Charlottesville,         NH 
 13    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             NH 
 14    428 Mathis, William Keith        M70 Sykesville, MD           NH 
 15    536 Knudson, Jonas               M16 Falls Church, VA         NH 
 16    425 Campbell, Scott              M71 Springfield, VA          NH 
 17    535 Knudson, Adam                M47 Falls Church, VA         NH 
 18    570 Todd, Blair                  M44 Yorktown, VA             NH 
 19    558 Rhoad, William               M81 Philadelphia, PA         NH 
 20    526 Hickey, Ray                  M14 Washington DC, V         NH 
 21    527 Hickey, Tim                  M49 Richmond, VA             NH 
 22    554 Nezet, Gerard                M71 arlington va., V         NH 
 
Event 19  Mixed Pole Vault
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    550 McGinley, Patrick            M44 Vienna, VA            2.13m 
  2    410 Kelley, Steve                M63 Richmond, VA             NH 
  3    533 Klehm, Dick                  M78 Fredericksburg,          NH 
 
Event 38  Mixed Long Jump
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    486 Ashbrook, Quinn              M17 Nokesville, VA        6.03m 
  2    434 Peace, Johnnie               M15 Silver Spring, M      5.63m 
  3    444 Carrigan, Alysa              W16 Leesburg, VA          5.53m 
  4    500 Clark, Tez                   M43 Washington, DC,       5.53m 
  5    550 McGinley, Patrick            M44 Vienna, VA            4.99m 
  6    555 Padgett, Jay                 M15 Washington, MD        4.87m 
  7    466 McFarland, Casi              W48 Kensington, VA        4.71m 
  8    457 Hui, G                       W27 -, VA                 4.57m 
  9    414 Battle, Tracey               W55 Silver Spring, M      4.39m 
 10    450 Edson, Dorothy               W17 Arlington, VA         3.96m 
 11    441 Young, Jeff                  M73 McLean, VA            3.68m 
 12    451 Ewing-Johnson, Tiombe        W47 Hillside, New Je      3.25m 
 13    473 Phillips, Hannah             W70 Alexandria, VA        3.20m 
 14    478 Simpson, Arielle             WW9 Bowie, MD             3.16m 
 15    468 McGinley, Amelia             W10 Vienna, VA, VA        3.07m 
 16    563 Simpson, Logan               MM7 Bowie, MD             2.65m 
 17    467 McGinley, Alice              WW8 Vienna, VA            2.43m 
 18    558 Rhoad, William               M81 Philadelphia, PA      1.86m 
 19    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             ND 
 20    536 Knudson, Jonas               M16 Falls Church, VA         ND 
 21    455 Hernandez, Alexa             WW9 Arnold, MD               ND 
 22    525 Hernandez, Rylan             MM7 Arnold, MD               ND 
 23    489 Bacak, Alex                  MM9 Fairfax, VA              ND 
 24    442 Bacak, Madelyn               WW6 Fairfax, VA              ND 
 25    403 Roberts, Anna                W30 Richmond, VA             ND 
 26    456 Hickey, Ella                 W10 Washington, DC,          ND 
 27    428 Mathis, William Keith        M70 Sykesville, MD           ND 
 28    570 Todd, Blair                  M44 Yorktown, VA             ND 
 29    474 Pierce, Elaina               WW4 Charlottesville,         ND 
 
Event 14  Mixed Triple Jump
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    486 Ashbrook, Quinn              M17 Nokesville, VA       12.31m 
  2    444 Carrigan, Alysa              W16 Leesburg, VA         11.50m 
  3    550 McGinley, Patrick            M44 Vienna, VA           11.13m 
  4    434 Peace, Johnnie               M15 Silver Spring, M     10.99m 
  5    414 Battle, Tracey               W55 Silver Spring, M      9.32m 
  6    561 Samiec, James                M56 Trappe, VA            8.53m 
  7    441 Young, Jeff                  M73 McLean, VA            7.36m 
  8    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             ND 
  9    473 Phillips, Hannah             W70 Alexandria, VA           ND 
 10    549 McBarnette, Bruce            M62 Sterling, VA             ND 
 11    558 Rhoad, William               M81 Philadelphia, PA         ND 
 12    428 Mathis, William Keith        M70 Sykesville, MD           ND 
 
Event 18  Mixed Shot Put
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    517 Friedman, Jonah              M17 Arlington, VA        15.81m 
  2    548 Matthews, Jullian            M18 Silver Spring, M     15.49m 
  3    577 Williams, Nathan             M20 Owings Mills, MD     14.60m 
  4    544 MacDonald, Craig             M57 Philadelphia, PA     13.04m 
  5    483 Alcorn, Charles              M58 Ashburn, VA          12.51m 
  6    494 Brubaker, Shawn              M31 Washington, DC       11.04m 
  7    423 Barrineau, James             M67 Athens, GA           10.36m 
  8    445 Class, Emilie                W60 Freeland, MD          9.88m 
  9    550 McGinley, Patrick            M44 Vienna, VA            8.77m 
 10    467 McGinley, Alice              WW8 Vienna, VA            4.24m 
 11    551 Morgan, Curtis               M79 Falls Church, VA         ND 
 12    441 Young, Jeff                  M73 McLean, VA               ND 
 13    532 Kenney, James                M81 White Plains, MD         ND 
 14    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             ND 
 15    567 Starks, Jason                M41 Upper Marlboro,          ND 
 16    421 Abbot, Hank                  M84 Alexandria, VA           ND 
 17    459 Kelly, Linda                 W62 williamsburg, VA         ND 
 18    417 Green, Rose                  W84 Upper Marlboro,          ND 
 19    460 Kelly, Nicole                W41 Greensboro, NC           ND 
 20    482 Adeleke, Anthony             M41 Ypsilanti, MI            ND 
 21    543 Levendis, George             M79 Arlington, VA            ND 
 22    498 Chelios, Tim                 M66 Unattached               ND 
 23    575 Wells, Jason                 M44 Alexandria, VA           ND 
 24    465 Matthews, Jasmine            W16 Silver spring, W         ND 
 25    428 Mathis, William Keith        M70 Sykesville, MD           ND 
 26    475 Pierce, Erika                W51 Charlottesville,         ND 
 
Event 28  Mixed Discus Throw
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    402 Cerminara, John              M31 Richmond, VA         51.60m 
  2    517 Friedman, Jonah              M17 Arlington, VA        46.73m 
  3    548 Matthews, Jullian            M18 Silver Spring, M     44.22m 
  4    577 Williams, Nathan             M20 Owings Mills, MD     43.35m 
  5    446 Cope, Gabby                  W17 Owings, MD           37.05m 
  6    544 MacDonald, Craig             M57 Philadelphia, PA     36.75m 
  7    423 Barrineau, James             M67 Athens, GA           30.48m 
  8    445 Class, Emilie                W60 Freeland, MD         29.03m 
  9    531 Kalnas, John                 M66 Gibbontown, NJ           ND 
 10    567 Starks, Jason                M41 Upper Marlboro,          ND 
 11    551 Morgan, Curtis               M79 Falls Church, VA         ND 
 12    572 Tozer, Bentz                 M62 Lewisberry, PA           ND 
 13    407 Brown, Dan                   M56 Richmond, VA             ND 
 14    461 Knudson, Sophie              W13 Falls Church, VA         ND 
 15    532 Kenney, James                M81 White Plains, MD         ND 
 16    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             ND 
 17    459 Kelly, Linda                 W62 williamsburg, VA         ND 
 18    541 Lawson, Kunle                M50 Maryville, TN            ND 
 19    428 Mathis, William Keith        M70 Sykesville, MD           ND 
 20    417 Green, Rose                  W84 Upper Marlboro,          ND 
 21    543 Levendis, George             M79 Arlington, VA            ND 
 22    530 Jordan, Rufus                M73 Smyrna, DE               ND 
 23    470 Ninomiya, Lisa               W61 Vienna, VA               ND 
 24    520 Georgiou, Andreas            M61 Darnestown, MD           ND 
 25    419 Recto, Liza                  W66 Lexington Pk MD,         ND 
 
Event 15  Mixed Hammer Throw
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    577 Williams, Nathan             M20 Owings Mills, MD     52.55m 
  2    557 Porter Jr, John              M44 Columbia, MD         47.75m 
  3    494 Brubaker, Shawn              M31 Washington, DC       43.28m 
  4    458 Ingles, Penelope             W46 Falls Church, VA     32.35m 
  5    432 Moss, Ken                    M75 Leesburg, PA         13.71m 
  6    572 Tozer, Bentz                 M62 Lewisberry, PA           ND 
  7    530 Jordan, Rufus                M73 Smyrna, DE               ND 
  8    551 Morgan, Curtis               M79 Falls Church, VA         ND 
  9    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             ND 
 10    459 Kelly, Linda                 W62 williamsburg, VA         ND 
 11    460 Kelly, Nicole                W41 Greensboro, NC           ND 
 12    543 Levendis, George             M79 Arlington, VA            ND 
 
Event 12  Mixed Javelin Throw
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    487 Atkin, Brian                 M61 Culpeper, VA         43.33m 
  2    544 MacDonald, Craig             M57 Philadelphia, PA     40.10m 
  3    460 Kelly, Nicole                W41 Greensboro, NC       38.58m 
  4    548 Matthews, Jullian            M18 Silver Spring, M     35.91m 
  5    550 McGinley, Patrick            M44 Vienna, VA           34.74m 
  6    505 Decot, Paul                  M76 Fairfax, VA          31.80m 
  7    446 Cope, Gabby                  W17 Owings, MD           21.25m 
  8    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             ND 
  9    470 Ninomiya, Lisa               W61 Vienna, VA               ND 
 10    567 Starks, Jason                M41 Upper Marlboro,          ND 
 11    532 Kenney, James                M81 White Plains, MD         ND 
 12    445 Class, Emilie                W60 Freeland, MD             ND 
 13    465 Matthews, Jasmine            W16 Silver spring, W         ND 
 14    536 Knudson, Jonas               M16 Falls Church, VA         ND 
 15    428 Mathis, William Keith        M70 Sykesville, MD           ND 
 16    475 Pierce, Erika                W51 Charlottesville,         ND 
 17    401 Bass, Xavier                 M23 Richmond, VA             ND 
 
Event 22  Mixed Javelin Throw Turbo Jav or
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    468 McGinley, Amelia             W10 Vienna, VA, VA           ND 
 
Event 20  Mixed Weight Throw
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    577 Williams, Nathan             M20 Owings Mills, MD     16.61m 
  2    557 Porter Jr, John              M44 Columbia, MD         14.68m 
  3    402 Cerminara, John              M31 Richmond, VA          9.14m 
  4    432 Moss, Ken                    M75 Leesburg, PA          5.48m 
  5    572 Tozer, Bentz                 M62 Lewisberry, PA           ND 
  6    576 Williams, Euseekers          M17 Alexandria, VA           ND 
  7    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             ND 
  8    551 Morgan, Curtis               M79 Falls Church, VA         ND 
  9    532 Kenney, James                M81 White Plains, MD         ND 
 10    459 Kelly, Linda                 W62 williamsburg, VA         ND 
 11    460 Kelly, Nicole                W41 Greensboro, NC           ND 
 12    435 Pearce, James W              M77 Columbia, MD, MD         ND 
 13    530 Jordan, Rufus                M73 Smyrna, DE               ND 
 14    428 Mathis, William Keith        M70 Sykesville, MD           ND 
 
Event 21  Mixed Super Weight
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    432 Moss, Ken                    M75 Leesburg, PA          2.66m 
  2    572 Tozer, Bentz                 M62 Lewisberry, PA           ND 
  3    530 Jordan, Rufus                M73 Smyrna, DE               ND 
  4    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             ND 
  5    532 Kenney, James                M81 White Plains, MD         ND 
  6    435 Pearce, James W              M77 Columbia, MD, MD         ND 
  7    402 Cerminara, John              M31 Richmond, VA             ND 
  8    557 Porter Jr, John              M44 Columbia, MD             ND 
 
Event 17  Men Outdoor Pentathlon
===============================================================================
           Name                         Age Team                 Points     Finals
===============================================================================
  1    507 Donnelly, Edward             M80 Drexel Hill, VA        3000 
  2    550 McGinley, Patrick            M44 Vienna, VA             1644 
  3    568 Teagarden, Eric              M70 Durham, VA               NP 
  4    535 Knudson, Adam                M47 Falls Church, VA         NP 
  5    564 Simpson, Raffaele            M38 Princess Anne, M         NP 
  6    537 Koos, Todd                   M56 Pineville, NC            NP 
  7    485 Allen, Glen                  M71 Baltimore, MD            NP 
  8    581 Zukas, Robert                M78 Saxonburg, PA            NP 
  9    539 Kruelle, Chuck               M54 downingtown, PA          NP 
 10    501 Cockey, Randy                M81 Baltimore, MD            NP 
 
Event 29  Women Throws Pentathlon
===============================================================================
           Name                         Age Team                 Points     Finals
===============================================================================
  1    453 Good, Keg                    W65 Woodstock, VA, V         NP 
  2    416 Graf, Tami                   W86 Lusby, MD                NP 
  3    462 Lawson, Stephanie            W39 Maryville, TN            NP 
 
Event 30  Men Throws Pentathlon
===============================================================================
           Name                         Age Team                 Points     Finals
===============================================================================
  1    428 Mathis, William Keith        M70 Sykesville, MD           NP 
  2    576 Williams, Euseekers          M17 Alexandria, VA           NP 
  3    546 Marovich, Dave               M79 Chalfont, PA             NP 
  4    532 Kenney, James                M81 White Plains, MD         NP 
  5    435 Pearce, James W              M77 Columbia, MD, MD         NP 
  6    541 Lawson, Kunle                M50 Maryville, TN            NP 
  7    519 Gainey, Bill                 M75 Clements, MD             NP 
 
Event 31  Mixed 1 Mile Race Walk Power Walk
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    430 McLaughlin, Terry            M61 Spotslyvania, VA         NT 
  2    454 Hancock, Elizabeth           W69 Falls Church, VA         NT 
  3    469 Myers, Helene                W67 Columbia, MD             NT 
  4    473 Phillips, Hannah             W70 Alexandria, VA           NT 
  5    492 Bradecamp, Denny             M10 Fredericksburg,          NT 
  6    409 Hickey, Jim                  M82 Richmond, VA             NT 
 
Event 33  Mixed 1 Mile Race Walk
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    448 Dicker, Lois                 W82 Silver Spring, M         NT 
  2    431 Morrison, John               M73 Essex, MD                NT 
  3    430 McLaughlin, Terry            M61 Spotslyvania, VA         NT 
  4    521 Gersh, John                  M75 Columbia, MD, MD         NT 
  5    422 Augustine, Tom               M72 Woodbridge, VA           NT 
  6    454 Hancock, Elizabeth           W69 Falls Church, VA         NT 
 
Event 34  Mixed 3000 Meter Race Walk
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    431 Morrison, John               M73 Essex, MD          21:00.00 
  2    422 Augustine, Tom               M72 Woodbridge, VA     25:30.00 
  3    419 Recto, Liza                  W66 Lexington Pk MD,         NT 
  4    430 McLaughlin, Terry            M61 Spotslyvania, VA         NT 
  5    498 Chelios, Tim                 M66 Unattached               NT 
  6    521 Gersh, John                  M75 Columbia, MD, MD         NT 
  7    504 Davis, James                 M65 University Park,         NT 
  8    454 Hancock, Elizabeth           W69 Falls Church, VA         NT 
 
Event 24  Mixed 5000 Meter Race Walk
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed     Finals
===============================================================================
  1    431 Morrison, John               M73 Essex, MD          36:00.00 
  2    454 Hancock, Elizabeth           W69 Falls Church, VA   45:00.00 
  3    448 Dicker, Lois                 W82 Silver Spring, M         NT 
  4    430 McLaughlin, Terry            M61 Spotslyvania, VA         NT 
  5    521 Gersh, John                  M75 Columbia, MD, MD         NT 
  6    498 Chelios, Tim                 M66 Unattached               NT