Potomac Valley Track Club
                           45th Annual Potomac Valley Games - 9/5/2021
                                    James Madison HS, Vienna VA
                                         Results - Sunday

Pending Records:
American Record
F85 3000 meter run Tami Graf 25:32.68 

Club relay Records
M45 4x800 9:44.35  Michael Jackson, David Bynoe, Kareem Lanier, Kyle Lanier  TNT International Racing Club
W55  4x800 10:37.07  Lorraine Jasper, Julie Hayden, Terri Rath, Michelle Rohl.  Greater Philadelphia Track Club
F45 Shuttle Hurdle 2:29.35 Penny Ingles, Mary Lowe Mayhugh, Joanne Shabeski, Marguerite Matthews  Potomac Valley Track Club
F60 Shuttle Hurdle    1:47.25   Claudia Simpson, Suzanne Faller, Isabel Bentz, Deb DeHaven  Philadeplhia Masters 


  M30 110 Short Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 #  594 Teran Wakefield   M30 Suitland, MD                      15.36   NWI

  M7-8 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  506 Akari Hawkins      M7 Columbia, MD                      19.84   NWI  4   5

  W7-8 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  516 Asha Iyer          W8 Washington, DC                    16.97   NWI   5

  M9-10 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  585 Miller Stevenson  M10 Falls Church, VA                  18.56   NWI  4   5

  W9-10 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  543 Amelia McGinley    W9 Vienna, VA                        17.05   NWI   5

  W11-12 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  590 Stella Tolin      W11 Rockville, MD                     17.24   NWI   5

  M15-18 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  527 Jonas Knudson     M15 Falls Church, VA                  12.80   0.5  5   5

  M19-24 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  490 Ronnie Fitzgerald M24 Chester, VA                       10.96   0.5  5   5
  2 #  556 Shawntel Murray   M22 Leesburg, VA                      11.72   0.5  5   3

  M25-29 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  534 Bobby Lewis II    M29 Centreville, VA                   11.45   0.5  5   5

  M30 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  594 Teran Wakefield   M30 Suitland, MD                      11.59   0.5  6   5
  2 #  576 Wren Rudolph      M30 Arlington, VA                     12.79   0.5  6   3

  W30 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  570 Anna Roberts      W30 Glen Allen, VA                    16.06  +0.0  2   5

  M35 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  493 Manju Freeman     M38 Upper Marlboro, MD                12.11   0.5  6   5
  2 #  600 Eric Carlson      M35 Arlington, VA                     12.64   0.5  6   3
  3 #  472 Ryan Chew         M35 Laurel, MD                        12.93   0.5  6   1

  M40 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  460 Michael Blunt     M43 Fort Knox, KY                     11.27   0.8  7   5
  2 #  440 Anthony Adeleke   M40 Washington, DC                    11.68   0.8  7   3
  3 #  518 Sid Iyer          M43 Washington, DC                    12.73   0.8  7   1

  W40 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  593 Katrina Vazquez   W40 Odenton, MD                       14.16  +0.0  2   5
  2 #  536 Ann Majors        W43 Winston-Salem, NC                 14.27  +0.0  2   3
  3 #  464 Erica Brown       W41 Linthicum Heights,                14.63  +0.0  2   1

  M45 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  526 Adam Knudson      M46 Falls Church, VA                  13.64   0.2  8   5
  2 #  573 Larrin Robertson  M45 Woodbridge, VA                    16.47   0.2  8   3

  M50 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  557 Ross O'Neill      M51 Cherry Hill, NJ                   12.72   0.2  8   5
  2 #  521 Gaither Jenkins   M52 Winston-Salem, NC                 12.86   0.2  8   3

  W50 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
 #  457 Krista Benson     W50 Newtown, CT                       14.84  +0.0  2   5

  M55 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  515 John Intintolo    M59 Chapel Hill, NC                   13.52   0.8  9   5
  2 #  486 Brad Edwards      M55 Fairfax, VA                       13.64   0.8  9   3
  3 #  555 Curtis Muhammad   M56 Columbia, MD                      13.71   0.8  9   1
  4 #  446 Eddie Ashe        M58 Winston-Salem, NC                 13.87   0.8  9

  W55 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  443 Laura Amin        W55 Dunkirk, MD                       17.49  +0.0  2   5

  M60 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  584 Willie Spruill    M63 St. Pauls, NC                     13.52  +0.0 10   5
  2 #  496 Bernard Gant      M64 Lumberton, NC                     15.72  +0.0 10   3
 -- #  591 Zac Tolin         M60 North Bethesda, MD                  DNF  +0.0 10

  M65 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  522 Tom Jones         M67 Glenarden, MD                     13.37   1.0 11   5
  2 #  462 John Brooks       M66 Chester, VA                       13.82   1.0 11   3
  3 #  537 Anthony Markley   M67 Boston, VA                        14.14   1.0 11   1

  W65 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  581 Claudia Simpson   W68 Bethlehem, PA                     16.75   0.8  3   5

  M70 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  442 Glen Allen        M70 Baltimore, MD                     15.85   0.6 12   5    time f
  2 #  467 Scott V. Campbell M70 Springfield, VA                   16.03   0.6 12   3    time f
 -- #  492 Gao Freeman       M72 Upper Marlboro, MD                  DNF   0.6 12

  M75 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  529 Robert Koontz     M77 Waldorf, MD                       15.13   0.6 12   5

  W80 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  501 Rose Green        W83 Upper Marlboro, MD                23.01   0.8  3   5

  M90+ 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  509 Dixon Hemphill    M96 Fairfax Station, VA               57.10   0.8  3   5

  M6&U 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  511 Rylan Hernandez    M6 Arnold, MD                        47.16   NWI   5

  W7-8 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  516 Asha Iyer          W8 Washington, DC                    37.94   NWI   5

  W9-10 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  510 Alexa Hernandez    W9 Arnold, MD                        39.24   NWI   5

  M19-24 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  490 Ronnie Fitzgerald M24 Chester, VA                       22.17   NWI  4   5
  2 #  556 Shawntel Murray   M22 Leesburg, VA                      23.99   NWI  4   3

  W19-24 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  589 Tamryn Thornton-F W20 Adelphi, MD                       27.31   NWI  2   5

  M25-29 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  534 Bobby Lewis II    M29 Centreville, VA                   23.05   NWI  4   5

  M30 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  594 Teran Wakefield   M30 Suitland, MD                      23.10   NWI  4   5
  2 #  576 Wren Rudolph      M30 Arlington, VA                     26.26   NWI  5   3

  W30 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  570 Anna Roberts      W30 Glen Allen, VA                    34.94   NWI  2   5

  M35 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  472 Ryan Chew         M35 Laurel, MD                        25.95   NWI  5   5

  M40 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  460 Michael Blunt     M43 Fort Knox, KY                     23.37   NWI  5   5
  2 #  440 Anthony Adeleke   M40 Washington, DC                    24.70   NWI  5   3
  3 #  518 Sid Iyer          M43 Washington, DC                    25.74   NWI  6   1

  W40 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  536 Ann Majors        W43 Winston-Salem, NC                 29.39   NWI  3   5
  2 #  593 Katrina Vazquez   W40 Odenton, MD                       31.60   NWI  3   3
  3 #  464 Erica Brown       W41 Linthicum Heights,                32.49   NWI  3   1

  M50 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  521 Gaither Jenkins   M52 Winston-Salem, NC                 26.47   NWI  6   5

  W50 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  571 Charmaine Roberts W54 Beltsville, MD                    33.83   NWI  3   5

  M55 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  476 John Curtis       M55 Abingdon, MD                      25.75   NWI  7   5
  2 #  515 John Intintolo    M59 Chapel Hill, NC                   28.77   NWI  7   3
  3 #  446 Eddie Ashe        M58 Winston-Salem, NC                 28.88   NWI  7   1

  M60 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  584 Willie Spruill    M63 St. Pauls, NC                     28.22   NWI  8   5
  2 #  496 Bernard Gant      M64 Lumberton, NC                     41.82   NWI  8   3

  M65 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  522 Tom Jones         M67 Glenarden, MD                     28.07   NWI  9   5
  2 #  462 John Brooks       M66 Chester, VA                       28.53   NWI  9   3

  M70 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  442 Glen Allen        M70 Baltimore, MD                     31.37   NWI 10   5
  2 #  597 Jay Jacob Wind    M71 Arlington, VA                   1:38.79   NWI 10   3

  M80 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  568 William Rhoad     M80 Raleigh, NC                       44.17   NWI 10   5

  W80 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  501 Rose Green        W83 Upper Marlboro, MD                55.25   NWI  3   5

  M90+ 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  509 Dixon Hemphill    M96 Fairfax Station, VA             2:25.33   NWI 10   5

  W11-12 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  590 Stella Tolin      W11 Rockville, MD                   1:26.58    5

  M30 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  576 Wren Rudolph      M30 Arlington, VA                   1:00.31   2   5

  M35 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  472 Ryan Chew         M35 Laurel, MD                        57.50   2   5

  M40 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  440 Anthony Adeleke   M40 Washington, DC                    56.23   3   5
  2 #  595 Mark Walchinsky   M42 Alexandria, VA                    59.28   3   3

  W40 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  536 Ann Majors        W43 Winston-Salem, NC               1:06.89    5

  M45 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  582 Leland Smith      M49 Alexandria, VA                    57.73   3   5

  M55 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  476 John Curtis       M55 Abingdon, MD                      58.35   4   5
  2 #  449 Peter Bandettini  M55 Bethesda, MD                    1:05.32   4   3
  3 #  446 Eddie Ashe        M58 Winston-Salem, NC               1:07.06   4   1
  4 #  450 Edward Baran      M55 Stafford, VA                    1:11.90   4

  M60 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  496 Bernard Gant      M64 Lumberton, NC                   1:16.32   5   5

  M70 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  442 Glen Allen        M70 Baltimore, MD                   1:09.75   5   5
  2 #  550 Richard Moon      M74 Charlottesville, VA             1:28.68   5   3
  3 #  597 Jay Jacob Wind    M71 Arlington, VA                   4:21.46   4   1

  W70 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  458 Isabel Bentz      W71 Lancaster, PA                   1:52.09    5

  W75 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  459 Nancy Berger      W76 Hunt Valley, MD                 1:54.11    5

  W80 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- #  501 Rose Green        W83 Upper Marlboro, MD                  DNF

  M90+ 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  509 Dixon Hemphill    M96 Fairfax Station, VA             5:14.32   5   5

  M40 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  595 Mark Walchinsky   M42 Alexandria, VA                  2:17.22   2   5

  M50 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  547 Remus Medley      M51 Baltimore, MD                   2:21.37   2   5

  M55 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  450 Edward Baran      M55 Stafford, VA                    2:58.43   2   5

  W55 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  473 Melissa Chiti     W55 Raleigh, NC                     2:50.10    5

  M60 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  478 Curtis Davis      M63 Gaithersburg, MD                2:45.67   2   5

  W60 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  507 Julie Hayden      W61 Ashburn, VA                     2:47.61    5

  M65 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  603 Marvin Pace       M67 McLean, VA                      2:43.33   2   5

  W65 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  561 Hannah Phillips   W69 Alexandria, VA                  3:26.99    5

  M70 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  512 Rick Hower        M70 Reston, VA                      2:41.24   2   5
  2 #  597 Jay Jacob Wind    M71 Arlington, VA                   7:35.63   3   3

  W70 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  458 Isabel Bentz      W71 Lancaster, PA                   4:15.07    5

  M75 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  599 Robert Zukas      M77 Saxonburg, PA                   3:50.18   3   5

  W75 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  459 Nancy Berger      W76 Hunt Valley, MD                 4:43.33    5

  M80 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  487 John Elliott      M83 Columbia, MD                    4:47.22   3   5

  W85 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  499 Tami Graf         W85 Lusby, MD                       6:33.13    5

  W45 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  502 Jackie Gruendel   W46 Clifton, VA                     5:27.31   2   5

  M55 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  449 Peter Bandettini  M55 Bethesda, MD                    5:24.43   2   5
  2 #  588 Kendall Thompson  M55 Springfield, VA                 5:51.69   2   3
  3 #  565 Ted Poulos        M59 McLean, VA                      6:42.48   2   1

  W55 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  505 Alisa Harvey      W55 Manassas, VA                    5:41.11   2   5
  2 #  520 Lorraine Jasper   W59 Birchrunville, PA               6:11.07   1   3
  3 #  473 Melissa Chiti     W55 Raleigh, NC                     6:14.95   1   1
  4 #  578 Joanne Shabelski  W59 Springfield, VA                 7:28.70   1

  M60 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  546 Terry McLaughlin  M60 Spotsylvania, VA                6:32.03   2   5
  2 #  602 Pat O'Mara        M63 Unattached                      6:38.20   2   3

  M65 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  603 Marvin Pace       M67 McLean, VA                      5:57.35   2   5
  2 #  484 Bob Draim         M67 Alexandria, VA                 10:57.68   2   3

  W65 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  541 Mary Lowe Mayhugh W65 Washington, DC                  7:30.48    5

  M70 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  597 Jay Jacob Wind    M71 Arlington, VA                  15:34.26   2   5

  W70 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  458 Isabel Bentz      W71 Lancaster, PA                   9:01.42    5

  M75 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  599 Robert Zukas      M77 Saxonburg, PA                   8:51.94   2   5

  M80 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  487 John Elliott      M83 Columbia, MD                    9:29.72   2   5

  W85 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  499 Tami Graf         W85 Lusby, MD                      13:22.88    5

  M55 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  565 Ted Poulos        M59 McLean, VA                     12:07.38    5

  M60 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  546 Terry McLaughlin  M60 Spotsylvania, VA               12:01.25    5
  2 #  602 Pat O'Mara        M63 Unattached                     12:52.77    3

  M65 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  562 Maurice Pointer   M65 Baltimore, MD                  11:34.13    5

  W65 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  541 Mary Lowe Mayhugh W65 Washington, DC                 15:14.33    5

  M70 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  597 Jay Jacob Wind    M71 Arlington, VA                  30:55.50    5

  M80 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  487 John Elliott      M83 Columbia, MD                   19:12.73    5

  W85 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  499 Tami Graf         W85 Lusby, MD                      25:32.68    5

  M25-29 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  503 Peter Guevara     M27 Alexandria, VA                 18:54.47    5

  M35 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  513 Daniel Ianos      M37 Washington, DC                 19:42.33    5

  M55 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  565 Ted Poulos        M59 McLean, VA                     23:46.60    5
  2 #  548 Ronald Molteni    M55 Arlington, VA                  24:40.51    3

  M60 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  546 Terry McLaughlin  M60 Spotsylvania, VA               22:31.51    5

  W40 80 Short Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  593 Katrina Vazquez   W40 Odenton, MD                       12.85   NWI   5
  2 #  536 Ann Majors        W43 Winston-Salem, NC                 17.37   NWI   3

  W50 80 Short Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  457 Krista Benson     W50 Newtown, CT                       16.34   NWI   5
  2 #  535 Kristine Longshor W53 Doylestown, PA                    37.02   NWI   3

  W60 80 Short Hurdles
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  480 Deb DeHaven       W63 Stevens, PA                       20.33   NWI  2   5

  M75 80 Short Hurdles
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 #  579 Jim Sharps        M76 Smithfield, VA                    17.77   NWI  2   5

  M30 100 Short Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  594 Teran Wakefield   M30 Suitland, MD                      15.36   NWI   5

  M50 100 Short Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  521 Gaither Jenkins   M52 Winston-Salem, NC                 16.53   NWI   5

  M55 100 Short Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  538 Carlton T. Marsha M58 Washington, DC                    15.37   NWI   5

  M65 100 Short Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 #  537 Anthony Markley   M67 Boston, VA                        20.26   NWI   5

  W50 300 Long Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  535 Kristine Longshor W53 Doylestown, PA                  1:41.32    5

  M75 300 Long Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  599 Robert Zukas      M77 Saxonburg, PA                   1:13.14    5

  W40 400 Long Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  593 Katrina Vazquez   W40 Odenton, MD                     1:33.31    5

   M15+ 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Unattached  'B'                                                44.78    5
  2 Unattached  'A'                                                56.53    3
     1) #462 John Brooks 66             2) #496 Bernard Gant 64
     3) #488 Glenn English 66           4) #446 Eddie Ashe 58
  3 Philadelphia Masters  'A'                                    1:23.56
     1) #535 Kristine Longshore 53      2) #458 Isabel Bentz 71
     3) #480 Deb DeHaven 63             4) #581 Claudia Simpson 68
 
  Mixed 20+ 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Unattached  'A'                                              5:08.05    5
     1) #496 Bernard Gant 64            2) #462 John Brooks 66
     3) #584 Willie Spruill 63          4) #490 Ronnie Fitzgerald 24
  2 Philadelphia Masters  'A'                                    7:31.26    3
     1) #458 Isabel Bentz 71            2) #535 Kristine Longshore 53
     3) #581 Claudia Simpson 68         4) #480 Deb DeHaven 63

  X45+ 4x800 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tnt International Racing Club  'A'                           9:44.35    5
     1) #519 Michael Jackson 48         2) #466 David Bynoe 59
     3) #531 Kareem Lanier 48           4) #532 Kyle Lanier 48
  2 Greater Philadeplhia Track Clu  'A'                         10:37.07    3
     1) #520 Lorraine Jasper 59         2) #507 Julie Hayden 61
     3) #567 Terri Rath 57              4) #575 Michelle Rohl 55

  F45+ 4x80 Meter Shuttle Hurdle 4x80 Shuttle
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Philadelphia Masters  'A'                                    1:47.25    5
     1) #581 Claudia Simpson 68         2) #489 Suzanne Faller 69
     3) #458 Isabel Bentz 71            4) #480 Deb DeHaven 63
  2 Potomac Valley Track Club  'A'                               2:29.55    3
     1) #514 Penelope Ingles 45         2) #541 Mary Lowe Mayhugh 65
     3) #578 Joanne Shabelski 59        4) #540 Marguerite Matthews 59


  W7-8 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  542 Alice McGinley     W7 Vienna, VA                        0.95m    3-01.25   5

  W9-10 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
 -- #  543 Amelia McGinley    W9 Vienna, VA                           NH

  W11-12 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  528 Sophie Knudson    W12 Falls Church, VA                  1.40m    4-07.00   5

  M13-14 High Jump
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  601 Daniel Pashai     M13 Mclean, VA                        1.30m    4-03.25  2   5

  M15-18 High Jump
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  444 Colin Anderson    M17 Broadlands, VA                    1.50m    4-11.00  2   5

  M19-24 High Jump
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  592 Anthony Vasquez   M24 Fairfax, VA                       1.83m    6-00.00  2   5

  M40 High Jump
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  544 Patrick McGinley  M43 Vienna, VA                        1.45m    4-09.00  2   5

  W40 High Jump
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  593 Katrina Vazquez   W40 Odenton, MD                       1.35m    4-05.00  2   5

  M45 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  526 Adam Knudson      M46 Falls Church, VA                  1.60m    5-03.00   5

  M50 High Jump
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  452 James Barr        M53 Arlington, VA                     1.55m    5-01.00  2   5

  M55 High Jump
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  563 John Porter       M59 Bethesda, MD                      1.55m    5-01.00  2   5

  W55 High Jump
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  474 Emilie Class      W59 Freeland, MD                      0.95m    3-01.25  2   5

  M60 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  574 Theodore Robinson M62 Alexandria, VA                    1.60m    5-03.00   5

  M65 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  537 Anthony Markley   M67 Boston, VA                        1.35m    4-05.00   5
  2 #  530 Steven Kopp       M68 Harrisonburg, VA                  1.30m    4-03.25   3
  3 #  539 W. Keith Mathis   M69 Sykesville, MD                    1.25m    4-01.25   1

  M70 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  467 Scott V. Campbell M70 Springfield, VA                   0.90m    2-11.50   5

  M75 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  553 Curtis Morgan     M78 Falls Church, VA                  1.25m    4-01.25   5
  2 #  599 Robert Zukas      M77 Saxonburg, PA                     1.10m    3-07.25   3
 -- #  525 Dick Klehm        M77 Fredericksburg, VA                   NH

  M80 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  568 William Rhoad     M80 Raleigh, NC                       0.90m    2-11.50   5

  M15-18 Pole Vault
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  485 Brayden Ecker     M17 Frederick, MD                  12-00.00      3.65m  2

  W15-18 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  566 Elisa Ramos       W16 Frederick, MD                  10-06.00      3.20m   5
  2 #  560 Hannah Petersen   W16 Vienna, VA                      7-00.00      2.13m   3

  M40 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  544 Patrick McGinley  M43 Vienna, VA                      7-00.00      2.13m

  W50 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  535 Kristine Longshor W53 Doylestown, PA                  4-06.00      1.37m   5

  M75 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  599 Robert Zukas      M77 Saxonburg, PA                   6-00.00      1.82m   5
 -- #  525 Dick Klehm        M77 Fredericksburg, VA                   NH

  W75 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  459 Nancy Berger      W76 Hunt Valley, MD                 4-06.00      1.37m   5

  M6&U Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  511 Rylan Hernandez    M6 Arnold, MD                        1.89m   NWI   6-02.50   5

  W7-8 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  542 Alice McGinley     W7 Vienna, VA                        1.91m   NWI   6-03.25   5

  M9-10 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  585 Miller Stevenson  M10 Falls Church, VA                  2.54m   NWI   8-04.00   5

  W9-10 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  510 Alexa Hernandez    W9 Arnold, MD                        3.11m   NWI  10-02.50   5
  2 #  543 Amelia McGinley    W9 Vienna, VA                        2.52m   NWI   8-03.25   3

  M40 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           H# Poi
===============================================================================================
  1 #  586 Michael Sullivan  M40 Nottingham, MD                    6.10m   0.4  20-00.25  3   5
  2 #  544 Patrick McGinley  M43 Vienna, VA                        5.31m   0.8  17-05.25  3   3

  W40 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           H# Poi
===============================================================================================
  1 #  593 Katrina Vazquez   W40 Odenton, MD                       4.30m  +0.0  14-01.25  2   5
  2 #  536 Ann Majors        W43 Winston-Salem, NC                 3.44m  +0.0  11-03.50  2   3

  M50 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           H# Poi
===============================================================================================
  1 #  521 Gaither Jenkins   M52 Winston-Salem, NC                 5.20m  +0.0  17-00.75  3   5
  2 #  557 Ross O'Neill      M51 Cherry Hill, NJ                   4.90m  +0.0  16-01.00  3   3

  W50 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           H# Poi
===============================================================================================
  1 #  457 Krista Benson     W50 Newtown, CT                       4.52m   0.8  14-10.00  2   5
  2 #  456 Tracey Battle     W54 Silver Spring, MD                 4.36m  +0.0  14-03.75  2   3

  W60 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  480 Deb DeHaven       W63 Stevens, PA                       3.12m   NWI  10-03.00   5

  M65 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           H# Poi
===============================================================================================
  1 #  537 Anthony Markley   M67 Boston, VA                        3.95m   0.9  12-11.50  2   5

  W65 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  561 Hannah Phillips   W69 Alexandria, VA                    2.94m   NWI   9-07.75   5

  M70 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           H# Poi
===============================================================================================
  1 #  442 Glen Allen        M70 Baltimore, MD                     3.75m   0.4  12-03.75  2   5
  2 #  598 Jeff Young        M72 McLean, VA                        3.69m   1.4  12-01.25  2   3

  M75 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           H# Poi
===============================================================================================
  1 #  579 Jim Sharps        M76 Smithfield, VA                    3.67m   0.4  12-00.50  2   5

  M40 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  544 Patrick McGinley  M43 Vienna, VA                       11.15m   NWI  36-07.00   5

  M50 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  521 Gaither Jenkins   M52 Winston-Salem, NC                10.07m   NWI  33-00.50   5

  W50 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  456 Tracey Battle     W54 Silver Spring, MD                 9.32m   NWI  30-07.00   5

  M60 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  455 Marcus Battle     M62 Silver Spring, MD                 9.24m   NWI  30-03.75   5

  W60 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  480 Deb DeHaven       W63 Stevens, PA                       7.01m   NWI  23-00.00   5

  M65 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  539 W. Keith Mathis   M69 Sykesville, MD                    6.85m   NWI  22-05.75   5

  W65 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  561 Hannah Phillips   W69 Alexandria, VA                    6.30m   NWI  20-08.00   5

  M70 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  598 Jeff Young        M72 McLean, VA                        7.51m   NWI  24-07.75   5

  W75 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  459 Nancy Berger      W76 Hunt Valley, MD                   4.39m   NWI  14-05.00   5

  M80 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 #  568 William Rhoad     M80 Raleigh, NC                       4.24m   NWI  13-11.00   5

  W7-8 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  542 Alice McGinley     W7 Vienna, VA                        3.40m   11-02.00   5

  W9-10 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  543 Amelia McGinley    W9 Vienna, VA                        2.99m    9-09.75   5

  M13-14 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  601 Daniel Pashai     M13 Mclean, VA                        7.73m   25-04.50   5

  W15-18 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  549 Jasmine Momon     W15 Lorton, VA                        7.58m   24-10.50   5

  M15-18 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  580 Henry Sheppard    M18 Bethesda, MD                      9.99m   32-09.50   5

  M30 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  465 Shawn Brubaker    M30 Washington, DC                   11.00m   36-01.25   5

  M40 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  544 Patrick McGinley  M43 Vienna, VA                        8.72m   28-07.50   5

  M50 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  452 James Barr        M53 Arlington, VA                    12.00m   39-04.50   5

  W55 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  474 Emilie Class      W59 Freeland, MD                      9.50m   31-02.00   5

  M55 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  441 Charles Alcorn    M57 Ashburn, VA                      11.33m   37-02.25   5
  2 #  545 Dennis McLaughlin M57 Columbus, NJ                      9.78m   32-01.00   3

  M60 Shot Put
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  491 Curt Foianini     M60 California, MD                   11.55m   37-10.75  2   5
  2 #  572 Franklin Thomas R M62 Raleigh, NC                      10.79m   35-05.00  2   3
  3 #  468 Frank Thom Cancin M62 Hopewell, VA                      9.65m   31-08.00  2   1

  W65 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  454 Donna Barrett     W65 Upper Marlboro, MD                7.41m   24-03.75   5
  2 #  489 Suzanne Faller    W69 Morgantown, PA                    7.29m   23-11.00   3

  M70 Shot Put
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  598 Jeff Young        M72 McLean, VA                        9.94m   32-07.50  2   5

  ....M70 Shot Put
  2 #  495 William Gainey    M74 Clements, MD                      9.68m   31-09.25  2   3
  3 #  523 Rufus Jordan, Jr. M72 Smyrna, DE                        8.71m   28-07.00  2   1

  W70 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  439 Wahidah Abdullah  W74 Capitol Heights, MD               4.48m   14-08.50   5

  M75 Shot Put
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  553 Curtis Morgan     M78 Falls Church, VA                  7.32m   24-00.25  2   5
  2 #  533 George Levendis   M79 Arlington, VA                     6.10m   20-00.25  2   3

  M80 Shot Put
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  524 James Kenney      M80 White Plains, MD                 10.63m   34-10.50  2   5
  2 #  438 Henry Abbot       M83 Alexandria, VA                    9.95m   32-07.75  2   3
  3 #  568 William Rhoad     M80 Raleigh, NC                       7.04m   23-01.25  2   1

  W85 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  499 Tami Graf         W85 Lusby, MD                         5.16m   16-11.25   5

  M13-14 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  601 Daniel Pashai     M13 Mclean, VA                       24.44m      80-02  3   5

  M15-18 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  580 Henry Sheppard    M18 Bethesda, MD                     37.38m     122-08  3   5

  M30 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  470 John Cerminara    M30 Henrico, VA                      48.95m     160-07  3   5

  W45 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  514 Penelope Ingles   W45 Arlington, VA                    19.70m      64-07   5

  M55 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  441 Charles Alcorn    M57 Ashburn, VA                      33.08m     108-06  3   5
  2 #  545 Dennis McLaughlin M57 Columbus, NJ                     27.74m      91-00  3   3

  W55 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  474 Emilie Class      W59 Freeland, MD                     27.98m      91-09   5

  M60 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  491 Curt Foianini     M60 California, MD                   45.40m     148-11  2   5
  2 #  572 Franklin Thomas R M62 Raleigh, NC                      40.06m     131-05  2   3
  3 #  468 Frank Thom Cancin M62 Hopewell, VA                     33.30m     109-03  2   1

  M65 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  488 Glenn English     M66 Forest Hill, MD                  26.60m      87-03  2   5
  2 #  539 W. Keith Mathis   M69 Sykesville, MD                   23.42m      76-10  2   3

  W65 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  489 Suzanne Faller    W69 Morgantown, PA                   20.33m      66-08   5
  2 #  454 Donna Barrett     W65 Upper Marlboro, MD               15.91m      52-02   3

  M70 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  495 William Gainey    M74 Clements, MD                     31.84m     104-05  2   5
  2 #  523 Rufus Jordan, Jr. M72 Smyrna, DE                       31.19m     102-04  2   3
  3 #  442 Glen Allen        M70 Baltimore, MD                    28.43m      93-03  2   1
  4 #  448 Cortez Austin     M73 Upper Marlboro, MD               26.90m      88-03  2

  W70 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  439 Wahidah Abdullah  W74 Capitol Heights, MD              10.32m      33-10   5

  M75 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  553 Curtis Morgan     M78 Falls Church, VA                 22.24m      72-11  2   5
  2 #  604 James Pearce      M75 Unattached                       22.16m      72-08  3   3
  3 #  533 George Levendis   M79 Arlington, VA                    21.19m      69-06  2   1

  W80 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  501 Rose Green        W83 Upper Marlboro, MD               17.28m      56-08   5

  M80 Discus Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 #  524 James Kenney      M80 White Plains, MD                 21.79m      71-06  2   5

  W7-8 Javelin Throw Turbo Jav 10
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  542 Alice McGinley     W7 Vienna, VA                        6.84m      22-05   5

  W9-10 Javelin Throw Turbo Jav 10
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  543 Amelia McGinley    W9 Vienna, VA                        8.52m      27-11   5

  M9-10 Javelin Throw Turbo Jav 10
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  585 Miller Stevenson  M10 Falls Church, VA                 11.81m      38-09   5

  W11-13 Javelin Throw Turbo Jav 10
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 #  453 Olivia Barr       W12 Arlington, VA                    42.22m     138-06   5

  M60 1 Mile Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  546 Terry McLaughlin  M60 Spotsylvania, VA               11:52.92    5

  W60 1 Mile Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  498 Katherine E. (Keg W64 Woodbridge, VA                 11:37.39    5

  W65 1 Mile Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  445 Lioudmila Anfilof W65 Alexandria, VA                 13:16.19    5
  2 #  504 Elizabeth Hancock W68 Falls Church, VA               13:28.84    3

  M70 1 Mile Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  497 John Gersh        M74 Columbia, MD                   10:52.36    5

  M60 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  546 Terry McLaughlin  M60 Spotsylvania, VA               22:32.93    5

  M65 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  471 Timothy Chelius   M65 Brookhaven, PA                 19:20.93    5

  W65 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  445 Lioudmila Anfilof W65 Alexandria, VA                 24:55.03    5
  2 #  504 Elizabeth Hancock W68 Falls Church, VA               25:23.41    3

  M70 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  497 John Gersh        M74 Columbia, MD                   20:31.22    5

  W80 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  482 Lois Dicker       W81 Silver Spring, MD              23:56.00    5

                          Potomac Valley Track Club
                  45th Annual Potomac Valley Games - 9/5/2021
                    Throws at City of Alexandria High School
                                  Results                                    
 
M19-24 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
Finals
  1 Anthony Vasquez          M24 Fairfax, VA                      22.25m      73-00  2   5   
 
M25-29 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Michael Brousseau        M27 Oakton, VA                       46.03m     151-00  2   5   
 
M30 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Shawn Brubaker           M30 Washington, DC                   42.94m     140-10  2   5   
 
M40 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 John Porter Jr           M43 Columbia, MD                     46.16m     151-05  2   5   
 
W45 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Penelope Ingles          W45 Arlington, VA                    28.43m      93-03  2   5   
 
M55 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Dennis McLaughlin        M57 Columbus, NJ                     26.18m      85-11  2   5   
 
W55 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Emilie Class             W59 Freeland, MD                     24.12m      79-02  2   5   
 
M60 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Curt Foianini            M60 California, MD                   33.89m     111-02   5   
 
M65 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hartley Palleschi        M66 West Chester, PA                 37.32m     122-05   5   
  2 W. Keith Mathis          M69 Sykesville, MD                   19.19m      62-11   3   
  3 Glenn English            M66 Forest Hill, MD                  17.63m      57-10   1   
 
W65 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Delores Grandison        W68 Townsend, DE                     26.83m      88-00  2   5   
  2 Suzanne Faller           W69 Morgantown, PA                   21.33m      70-00  2   3   
  3 Donna Barrett            W65 Upper Marlboro, MD               19.27m      63-03  2   1   
 
M70 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M74 Leesburg, VA                     48.07m     157-08   5   
  2 Rufus Jordan, Jr.        M72 Smyrna, DE                       43.17m     141-08   3   
 
W70 Hammer Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Wahidah Abdullah         W74 Capitol Heights, MD              15.11m      49-07  2   5   
 
M75 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Edward Donnelly          M79 Drexel Hill, PA                  27.69m      90-10   5   
  2 James Pearce             M75 Unattached                       26.51m      87-00   3   
  3 Curtis Morgan            M78 Falls Church, VA                 24.37m      79-11   1   
  4 George Levendis          M79 Arlington, VA                    17.44m      57-03 
 
M90+ Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Darrell Dempster         M92 Annapolis, MD                     4.29m      14-01   5   
 
M14&U Javelin Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Daniel Pashai            M13 Mclean, VA                       18.51m      60-09  2 
 
M15-18 Javelin Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Jonas Knudson            M15 Falls Church, VA                 32.02m     105-01  2 
 
M40 Javelin Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Patrick McGinley         M43 Vienna, VA                       33.25m     109-01  2 
 
M45 Javelin Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Adam Knudson             M46 Falls Church, VA                 31.35m     102-10  2 
 
M55 Javelin Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Dennis McLaughlin        M57 Columbus, NJ                     17.78m      58-04  2 
 
W55 Javelin Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Emilie Class             W59 Freeland, MD                     23.69m      77-09  2 
 
M60 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Franklin Thomas Roberts  M62 Raleigh, NC                      41.13m     134-11 
  2 Brian Atkin              M60 Culpeper, VA                     40.20m     131-11 
  3 Frank Thom Cancino       M62 Hopewell, VA                     30.65m     100-07 
 
M65 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hartley Palleschi        M66 West Chester, PA                 33.97m     111-05 
  2 Tom Cutler               M69 Potomac, MD                      33.53m     110-00 
  3 W. Keith Mathis          M69 Sykesville, MD                   26.94m      88-05 
 
W65 Javelin Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Suzanne Faller           W69 Morgantown, PA                   21.33m      70-00  2 
  2 Delores Grandison        W68 Townsend, DE                     15.43m      50-07  2 
  3 Donna Barrett            W65 Upper Marlboro, MD               10.90m      35-09  2 
 
M70 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Rufus Jordan, Jr.        M72 Smyrna, DE                       28.02m      91-11 
  2 Glen Allen               M70 Baltimore, MD                    26.90m      88-03 
 
W70 Javelin Throw
=============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1 Wahidah Abdullah         W74 Capitol Heights, MD               6.35m      20-10  2 
 
M75 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Paul Decot               M75 Fairfax, VA                      30.01m      98-05 
  2 Robert Zukas             M77 Saxonburg, PA                    28.15m      92-04 
  3 Edward Donnelly          M79 Drexel Hill, PA                  19.01m      62-04 
 
M80 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 James Kenney             M80 White Plains, MD                 30.48m     100-00 
 
M40 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 John Porter Jr           M43 Columbia, MD                     13.61m   44-08.00 
  2 Patrick McGinley         M43 Vienna, VA                        7.85m   25-09.25 
 
W45 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Penelope Ingles          W45 Arlington, VA                     6.44m   21-01.50 
 
M55 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dennis McLaughlin        M57 Columbus, NJ                      9.63m   31-07.25 
 
W55 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Emilie Class             W59 Freeland, MD                      8.01m   26-03.50 
 
M60 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Curt Foianini            M60 California, MD                   13.33m   43-09.00 
 
M65 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hartley Palleschi        M66 West Chester, PA                 14.47m   47-05.75 
  2 W. Keith Mathis          M69 Sykesville, MD                    7.84m   25-08.75 
 
W65 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Delores Grandison        W68 Townsend, DE                     10.72m   35-02.00 
  2 Donna Barrett            W65 Upper Marlboro, MD                9.90m   32-05.75 
  3 Suzanne Faller           W69 Morgantown, PA                    9.34m   30-07.75 
 
M70 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M74 Leesburg, VA                     17.97m   58-11.50 
  2 Rufus Jordan, Jr.        M72 Smyrna, DE                       15.58m   51-01.50 
 
W70 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wahidah Abdullah         W74 Capitol Heights, MD               6.23m   20-05.25 
 
M75 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Edward Donnelly          M79 Drexel Hill, PA                  10.68m   35-00.50 
  1 James Pearce             M75 Unattached                        9.40m   30-10.25 
  2 Curtis Morgan            M78 Falls Church, VA                  8.57m   28-01.50 
 
M90+ Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Darrell Dempster         M92 Annapolis, MD                     5.06m   16-07.25 
 
M40 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 John Porter Jr           M43 Columbia, MD                      8.83m   28-11.75 
 
W45 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Penelope Ingles          W45 Arlington, VA                     4.44m   14-07.00 
 
M55 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dennis McLaughlin        M57 Columbus, NJ                      4.15m   13-07.50 
 
M65 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hartley Palleschi        M66 West Chester, PA                  7.06m   23-02.00 
 
W65 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Donna Barrett            W65 Upper Marlboro, MD                7.22m   23-08.25 
  2 Delores Grandison        W68 Townsend, DE                      6.14m   20-01.75 
  3 Suzanne Faller           W69 Morgantown, PA                    5.95m   19-06.25 
 
M70 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M74 Leesburg, VA                      9.93m   32-07.00 
  2 Rufus Jordan, Jr.        M72 Smyrna, DE                        8.28m   27-02.00 
 
W70 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Wahidah Abdullah         W74 Capitol Heights, MD               3.98m   13-00.75 
 
M75 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 James Pearce             M75 Unattached                        4.63m   15-02.25